Zabezpečovací sysétmy - kamerový systém
Perimetrická ochrana
Letecká základna Čáslav - Zabezpečovací systémy
Tunel - Klimkovice u Ostravy - elektrická zabezpečovací signalizace

Profil firmy - ORZO SECURITY spol. s r.o.

25.05.2008
ORZO SECURITY spol. s r.o. je soukromá společnost s českým kapitálem, založena v roce 1993. Patří mezi vedoucí dodavatele na českém trhu bezpečnostních technologií. K zákazníkům ORZO SECURITY patří Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo obrany a množství středních a malých firem. Jsou to pro nás stejně důležití zákazníci jako ti největší.

Co ORZO SECURITY dodává? Zjednodušeně řečeno, všechno kolem ochrany osob a majetku. S bezpečnostními technologiemi je to tak, že čím větší zakázka a větší zákazník, tím méně často se dodává podle jídelního lístku. Velké dodávky v této oblasti - zpravidla se jim říká "systémy" nebo "integrované řešení" - se vytvářejí na míru. Každý podnik je jiný, každá kombinace problémů, která pomocí bezpečnostních technologií potřebuje řešit je unikátní. Jedna velikost nepadne všem. Právě proto musí ORZO SECURITY nabízet v rozumných mezích všechno a rozumět všemu.


Doopravdy všechno samozřejmě neumí nikdo. Tím se dostáváme k důležité roli, kterou hrají obchodní partneři. ORZO SECURITY úzce spolupracuje s předními světovými firmami jako je BOSCH SECURITY, SENSTAR, CEIA, BBT či GIRALDONI a zároveň s mnoha dalšími společnostmi.
O jakých "systémech" a "integrovaných řešeních" to zde mluvíme?


Na dodávky bezpečnostních technologií lze pohlížet dvěma způsoby. Jeden z nich je ten, který najdete na faktuře. Téměř každá dodávka se skládá z jistého množství hardwaru (např. řídící ústředny, hlásiče, detektory, propojovací kabely), softwaru (řídící a vyhodnocovací systémy, konfigurační systémy) a služeb (instalace, oživení, školení uživatelů, pravidelné kontroly, revize apod.). Všechny tyto položky lze sepsat pod sebe, sečíst a podtrhnout. Dohromady představují nějaký funkční celek - systém.


Existuje však i jiný pohled. Spočívá v tom, že se na dodávku díváme jako na ucelený prostředek, který řeší nějaký jasně definovaný zákazníkův problém. Takovým problémem mohou být například příliš vysoké náklady na fyzickou ochranu podniků. Většina podniků a organizací platí za hlídací agentury - mnoho pracovníků hlídací agentury z důvodů rozsahu velikosti podniku, nespolehlivost pracovníků ve stížených povětrnostních podmínkách, častá fluktuace hlídacích pracovníků a rovněž nespolehlivost všech pracovníků hlídací agentury - zbytečně mnoho, více, než by bylo třeba zaplatit při vhodném návrhu bezpečnostních systémů. Tohle máme na mysli, když mluvíme o řešení. kdo umí bezpečnostní systémy správně využívat, ten má větší pocit bezpečí a předchází možným bezpečnostním rizikům.


Bezpečnostní technologie lze tedy popisovat nejen v pojmech pořizovacích cen a provozních nákladů, ale také v pojmech přínosů a návratnosti investice.